Home Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

Obecnie analityk i doradca zajmujący się sektorem energetycznym i paliwowym w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

Autor książki “Stawka większa niż gaz”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Arbitror w listopadzie 2018 r.

Współautor głośnej prowokacji dziennikarskiej. Wraz z Jakubem Wiechem stworzył postać fikcyjnego eksperta Piotra Niewiechowicza, który pozyskiwał informacje od polityków, doradzał im, a także publikował w mediach specjalistycznych (artykuł nominowano do konkursu Mediatory w 2018 r. oraz Grand Press w 2018 r. ).

Współtwórca serwisu Osluzbach.pl.

Współpracownik serwisu Reo.pl.

Były redaktor naczelny i współtwórca branżowego serwisu Energetyka24.com (Grupa Defence24.pl).

Pomiędzy 2011 a 2014 r. był ekspertem kilku think-tanków m.in. szefem zespołu ds. energetyki w fundacji Energia dla Europy Pawła Kowala.

Współautor rekomendacji z zakresu energetyki dla rządów Polski i Ukrainy przygotowanych przez fundację Centrum Badań Polska-Ukraina.

Współautor książki Młoda Myśl Wschodnia (Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej), w której poruszał kwestie regionalnej współpracy energetycznej.

Aktywny jako komentator w większości polskich mediów, ale także za granicą m.in. w BBC, Hospodarske Noviny, France Presse, Deutsche Welle, Nowaja Gazieta, Oilru.com.